• Materská škola

Cirkevná materská škola je súčasťou Cirkevnej základnej školy sv. Gorazda a začala svoju činnosť 1. septembra 2009. Zriaďovateľom školy je Gréckokatolícka eparchia Košice.

Materská škola je dvojtriedna. Poskytuje celodennú aj poldennú starostlivosť deťom vo veku od 2 do 6 rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou.

Hlavným zámerom predškolského zariadenia je vytvoriť prostredie podnetné pre rozvoj všetkých stránok osobnosti dieťaťa. Materská škola podporuje osobnostný rozvoj dieťaťa v oblasti sociálno-emocionálnej, estetickej, morálnej, telesnej, intelektuálnej. Rozvíja zručnosti, schopnosti a tvorivosť detí, vytvára predpoklady pre ďalšie vzdelávanie deti. Keďže sme cirkevnou školou, edukačný proces a činnosti deti sú zamerané aj na duchovnú formáciu dieťaťa. Osobnosť dieťaťa je rozvíjaná v duchu kresťanských hodnôt, akými sú úprimnosť, vzájomná dôvera, ohľaduplnosť, odpustenie, akceptácia inej osoby... Poslaním je dopĺňať a rozvíjať rodinnú výchovu a rodinnú náboženskú výchovu, spolupracovať s rodičmi, vytvárať v škole príjemné rodinné prostredie.

Podstatnou výhodou našej materskej školy je aj bezproblémový prechod do základnej školy, pretože deti zostávajú v prostredí, ktoré im je dobre známe, poznajú celý personál školy a zostávajú v pôvodnom a dobre známom kolektíve.

• O nás

Deti sa do materskej školy na preprimárne vzdelávanie prijímajú na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa, ktorú spolu s potvrdením pediatra osobne alebo poštou doručí na riaditeľstvo školy.

Žiadosti sa prijímajú najneskôr do 31. mája 2020 pre prijatie dieťaťa k začiatku školského roka (01. septembra 2020). Dieťa môže byť prijaté do materskej školy aj v priebehu školského roka, pokiaľ je voľná kapacita. Rozhodnutie o prijatí (neprijatí) dieťaťa do materskej školy si prevezme zákonný zástupca osobne v škole alebo bude zaslané poštou.

Podmienky prijatia:

- prednostne sú prijímané deti, ktoré dovŕšili 5. rok veku, deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou, deti s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky,

- uprednostňujeme prijatie súrodencov už prijatých detí do materskej školy a súrodencov žiakov základnej školy,

- uprednostňujeme prijatie detí, ktoré budú pokračovať v štúdiu na základnej škole v Cirkevnej ZŠ s MŠ sv. Gorazda,

- ďalšie voľné miesta budú obsadené postupne podľa prijatia žiadostí až do naplnenia kapacity materskej školy.

• Ďalšie informácie

• Juhoslovanská 2, 04013, Košice Slovakia